Kursy z języków francuskiego i włoskiego w ramach projektu Erasmus+

Kursy z języków francuskiego i włoskiego dla studentów wyjeżdżających/planujących wyjazdy na studia lub praktyki w ramach projektu Erasmus+.

Kursy, prowadzone w grupach 15-osobowych, przeznaczone są dla studentów wszystkich kierunków z wyjątkiem studentów pierwszego i ostatniego roku studiów.

Zapisy: sjo@ump.edu.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń. W temacie proszę podać Erasmus+ język włoski lub Erasmus+ język francuski, inaczej zgłoszenia nie będą rozpatrywane. W przypadku języka francuskiego proszę o wskazanie poziomu znajomości języka.

Zapisy trwają do 15.11.2024 r włącznie.

Opis kursów:

Język francuski

Założenia kursu to praca nad doskonaleniem komunikacji w języku francuskim ogólnym z uwzględnieniem wybranych zagadnień medycznych. Jednak o ostatecznym kształcie realizowanych zadań zadecyduje Lektor wraz z grupą po zapoznaniu się z profilem zapisanych Studentów, ich aktualnymi umiejętnościami i personalnymi celami rozwoju poszczególnych kompetencji językowych. Metody dydaktyczne opierać się będą na komunikacji werbalnej z wykorzystaniem materiałów tekstowych, dokumentów autentycznych, w tym medycznych, źródeł internetowych, nagrań filmowych. Spodziewane efekty kształcenia to nabycie większej swobody komunikacyjnej w języku francuskim, opanowanie podstawowego słownictwa medycznego oraz rozumienie prostych i/lub bardziej zaawansowanych tekstów z zakresu medycyny. Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

gr 1 poniedziałek 17:30 - 19:00 poziom A1/A2 zajęcia online

gr 2 środa 17:30 - 19:00 poziom B1/B2 zajęcia online

Język włoski

Kurs j. włoskiego A2+/B1

Jest przeznaczony dla osób, które mają już opanowane podstawy języka włoskiego i są na poziomie A2. Podczas zajęć nacisk będzie położony na rozwijanie kompetencji komunikacyjnych. Podręcznikami kursowymi będą: Nuovo Espresso Italiano 2 (w ramach powtórzenia i utrwalenia zagadnień dla poziomu A2) oraz Nuovo Espresso Italiano 3 (B1).

gr 1 piątek 15:30 - 17:00 zajęcia w budynku SJO